29.7.17:00 1.kolo poháru České pošty

FK Meteor Praha-SK Roudnice n. Lab.

2:2(1:0) na PK 4:2

Branky:20. Janda, 80. Fíček,rozhodující PK Boruta – 64. Šilhan, 75. Kratochvíl. ŽK:Boruta,Jurčík -Šilhan,Mareš,Kučera,Brožík.

Rozhodčí: Vnuk – Vilhelm, Zadinová. Diváci: 180.

Důležité momenty Meteoru v utkání:

3.min.Fiček padá po střetu s brankářem hostí,rozhodčí nechává pokračovat ve hře

16.min.Boruta pálí pumelici z 25 m,míč jen těsně míjí pravou tyč

20.min.1:0 Janda chytře prodlužuje dobře rozehraný trestný kop k pravé tyči

32.min.Fíček po závaru střílí od poloodkryté branky,trefuje jen obránce na brankové čáře

60.min.Fíček hlavičkuje ze 4 m zcela sám,ale míjí branku

62.min.po nádherné přihrávce postupuje Fíček sám na branku,přehodí brankáře,ale trefuje jen levou tyč

64.min.1:1 nejlepší hráč hostí Šilhan hlavou posílá míč k levé tyči

75.min.1:2 po rohovém kopu prodloužený míč z přední tyče uklízí do branky Kratochvíl

80.min.2:2 po rohovém kopu je stažen Frantl,rozhodčí nařizuje pokutový kop a Fíček jistě k levé tyči srovnává

3:2 Macháček

4:2 Boruta-s klidem a kamenou tváří jistě poslal brankáře k druhé tyči a může vypuknout oslava postupu

Jak hodnotil utkání trenér domácích J.Pleticha:V prvním poločase jsme soupeře překvapili aktivní hrou. Roudničtí jen nakopávali míče na vysoké hráče vepředu. Vysoké míče jsme stačili pokrývat a soupeře tlačili k jeho velkému vápnu. Dostávali jsme se i do koncovky, ale bohužel jsme vstřelili jen jednu branku.
Ve druhé půli nás soupeř zatlačil, ale přesto jsme to byli my kdo byl daleko nebezpečnější. Naše rychlé protiútoky volaly po gólu, bohužel jsme nedali ani ty nejvyloženější šance a Roudnice trestala. Po dvou povedených standartních situacích využili hosté výškové převahy a zápas otočili. Meteorská chasa se nevzdala a vybojovali jsme penaltový rozstřel ve kterém jsme byli šťastnější.
Celkově si dovolím říct, že postoupil tým, který víc chtěl!
Naši kluci se vydali ze všech sil a teď se těší na zápas s Bohemians 1905.
Díky všem hráčům a věřím že jsme na správné cestě.

Předseda SK Roudnice P.Dohnal uvedl pro klubový web:

„V prvním poločase byli domácí lepší, více běhali i lépe kombinovali. Nemohli jsme být spokojeni. Po domluvě v kabině se hra přece jen zlepšila, dokonce jsme vedli, ale po zákroku, o kterém nejsme přesvědčeni že byl penaltový, domácí srovnali a v rozstřelu pak uspěli. Nám nebyl uznán gól na 1:1, na druhé straně však měl dvě dobré šance Fíček. Jsme zklamaní. Mohli jsme si zahrát proti Bohemians 1905, přilákat další fanoušky. Škoda.“